Büszkeségeink


BÜSZKESÉGEINK
2018-2019. tanév

Csapatverseny I. helyezés – Regionális Parasportnap, Berettyóújfalu

Markulia Krisztina (III.) – XIV. MediBall Országos Bajnokság

Focicsapat (III.) – Fair Play fiú labdarúgó kupa

Kosárlabda csapat (III.) – Regionális Kosárlabda Diákolimpiai Elődöntő

Horváth Erika (I.), Bacsó Beáta (II.), Farkas Attila (II.), Alexa Mihály (III.) – Megyei Kollégiumok XIII. Asztalitenisz Versenyének helyezettjei

Kosárlabda csapat (II.) – Országos Kosárlabda Diákolimpia Döntő, Budapest. (Erdei Dániel, Huszti Dániel, Farkas Attila, Alexa Mihály, Lukács Richárd, Farkas Krisztián, Lakatos Csaba).
Alexa Mihály (különdíj) – a torna legjobb fiú játékosa cím.

Balogh Barnabás, Fülöp Fanny, Molnár Anna Zsófia – Megyei Diákolimpia Úszóverseny.

Kotrányi Erika (II., teljeskörű vizsga alóli felmentés), Szabó Katalin (III., teljeskörű vizsga alóli felmentés), Máté Szilvia és Nyitrai Dorina – (teljeskörű vizsga alóli felmentés) – SzKTV – Baja – családellátó

Kiss Martin (I.), Varga Mihály (III.), Kotrányi Erika és Varga Mihály (hibátlansági érem) – Teöreök Aladár Országos Tanulói Verseny gépírás, kategóriájuk helyezettjei.

Kiss Róbert (I.), Lévai Viktória (III.) – Teöreök Aladár Országos Tanulói Verseny szövegszerkesztés, kategóriájuk helyezettjei

büszke 2018-19._800x800


BÜSZKESÉGEINK
2017-2018. tanév

Markulia Krisztina (I.), Bacsó Beáta (II.), Horváth Krisztián (I.), Farkas Attila (II.) – Sz-Sz-B Megyei Kollégiumok XII. Asztalitenisz Verseny helyezettjei.

Váradi Edina (II. és különdíj, teljeskörű vizsgamentesség), Bereczki Tódor (szóbeli vizsgarész alóli mentesség, különdíj) – SzKTV – Baja – számítógépes adatrögzítő

Horváth Krisztián (teljes vizsgamentesség), Juhász Norbert (írásbeli vizsga alóli mentesség), Kaszás Norbert (különdíj) – SzKTV – Baja – parkgondozó

Zagyi Barbara – ÁSZÉV – Szolnok (23. helyezés).

Horváth Erika és Nyirkos Erzsébet (II.), Tóth Bianka (III.), Szabados Fanni (meglepetés díj) – Donászy Magda vers- és prózamondó verseny.

Markulia Krisztina (I. és II.), Horváth Erika (III.) – XIII. MediBall Országos Bajnokság helyezettjei.

Óber Alexandra (I.), Horváth Erika (II.), Deák Boglárka (III.) – VOKE Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár rajzpályázat helyezettjei.

Móna Dávid (I.), Zagyi Barbara (III.), Szabó Viktória, Kotrányi Erika (hibátlansági érem) – Teöreök Aladár Országos Tanuló Verseny gépírás helyezettjei kategóriájukban.büszke 2017-18


BÜSZKESÉGEINK
2016-2017. tanév

Móna Dávid – Nyíregyháza, MJV Önkormányzat „A kommunizmus Áldozataira emlékezünk” pályázat IV. helyezettje.

Zsoldos Zoltán (II.) boccia, labdarúgó csapat (I.) – Fogyatékkal Élők Megyei Sporttalálkozó.

Farkas Attila (I.), Rigó Bence (II.) Horváth Krisztián (III.) – Sz-Sz-B Megyei Kollégiumok Asztalitenisz versenyének helyezettjei kategóriájukban.

Nagy Viktor – SzKTV – Baja – év végi vizsga alóli teljes felmentés – számítógépes adatrögzítő.

Nyirkos Erzsébet (I.), Király Katalin és Zsoldos Éva (III.), Szabados Fanni (különdíj), Lehel Miklós (közönség díj) – Fehérbot Sportegyesület versmondó verseny helyezettjei.

Móna Dávid (I.) Petró Attila (II.) Zagyi Barbara (III.) – Teöreök Aladár Országos Verseny, gépírás, kategóriájuk helyezettjei.

Hatvani Alex (I.) – Teöreök Aladár Országos Verseny, szövegszerkesztés.

Galyas László – alkotóművész, kiállításai: NyírPláza, Gávavencsellő, Tokaji Fesztivál, Nyíregyházi Ridens.

büszke 2016-17


BÜSZKESÉGEINK 2016.

1956-os Forradalom és Szabadságharc 60. évfordulójának
alkalmából Megyei Vers- és prózamondó
verseny
t szervezett a Matura Alapítvány. A verseny az Abigél Többcélú
Intézményben került megrendezésére. 

Iskolánkból a versenyen Áncsán
Gergő
9.d, Móna Dávid és Nagy József 11.d osztályos tanulók
indultak el. A zsűri külön kiemelte és
dicséretben részesítette Móna Dávidot a bátor kiállásáért
, a vers
választásáért és előadásáért. (Hajdu Krisztina szaktanár)

harman.jpg


S P O R T N A P
Iskolánk sportolói 2016. október 14-én részt vettek a Fogyatékkal Élõk Megyei Sporttalálkozóján. 
Diákjaink szép eredményeket értek el:

  • Zsoldos Zoltán második helyezést ért el bocciában.
  • Labdarúgó csapatunk két gyõzelem és egy döntetlen mellett, megnyerte a versenyt.
sportnap

A csapat tagjai: Rigó Bence, Varga Mihály, Fazekas Miklós, Szilágyi Lajos, Lakatos Dávid, Kéri József, Farkas Attila, 
Zsoldos Zoltán.
Kísérõ tanáruk: Lõrinczi Péter

Ezúton is gratulálunk nektek!
GÉPÍRÁS MARATONOK
melyek az iskola teljes részvételével valósultak meg.
maraton.jpg
2016. gépírás maraton képösszeállítása

MAGYAR REKORDOK
FELÁLLÍTÁSA

Iskolánk alapvető célkitűzése a
fogyatékkal élő tanulóink önálló életre nevelése, a nyílt munkaerő piaci
elvárásoknak is megfelelni tudó fiatalok oktatása, nevelése. Ezen célok alapján
rendeztük meg közel 11 éve már intézményünkben a Gépírás Maratont, melynek során az
országban egyedülálló rekord felállításával, örömteli munkával növeltük
tanulóink állóképességét, kitartásra, munkaszeretetre, pontosságra nevelve
fejlesztettük állóképességüket.

Maratonok száma Éve Hossza Rekordok
1. 2005. 12 óra
2. 2006. 13 óra
3. 2007. 14 óra
4. 2008. 15 óra
5. 2009. 16 óra
6. 2010. 26 óra A csoportos gépírás magyar rekordja
7. 2011. 27 óra A csoportos gépírás magyar rekordja
és
Az egyszerre legtöbben gépelők magyar rekordja
8. 2012. 28 óra A csoportos gépírás magyar rekordja
és
Az egyszerre legtöbben gépelők magyar rekordja
9. 2014. 10 óra Projekt keretében
10. 2016. 19 óra LEGO Manufacturing együttműködésével

A gépírás tanítása során fontos motivációs eszközként
szolgál tanulóink számára a folyamatos megmérettetés, az értelmes, értékes
munka végzése.

Iskolánk, a Nyíregyházi Ridens
Szakképző Iskola először 2010. március 26-án felállította a csoportos gépírás 26 órás magyar
rekordját, majd 2011. április 1-jén ezt megdöntve, újabb a 27 órás magyar
rekordot és az egyszerre legtöbben
gépelők
magyar rekordját állította fel az országban először, majd ezt
megdöntve 2012. április 19-én állították fel a 28 órás csoportos gépírás
rekordot és az egyszerre legtöbben gépelők rekordját mintegy 300 fő
részvételével.

A rekord felállításában résztvevő
tanulóink a hitelesítés szabályainak megfelelően – meghatározott órán
keresztül, csapatokba szerveződve, 30 perces folyamatos másolásokkal, 1 percen
belüli váltásokkal, az iskola kijelölt részében tartózkodva vállalkoznak erre a
nem mindennapi teljesítményre.

Célunk a társadalmi integráció, a
fogyatékkal élő fiatalok munkába állásának elősegítése érdekében megismertetni
a külvilággal, a munkaerőpiaccal a tanulók által a képzés során megszerzett
szakmai ismereteket és kompetenciákat, s ezáltal tanulóink helyes
önértékelésének, motivációjának, állóképességének, szociális kompetenciáinak
fejlesztése.


A program
egyedisége abban áll, hogy az iskola tanulói örömmel, jól motiváltan,
munkában és szórakozásban töltenek el együtt egyre több időt. A rendezvény teljes
ideje alatt a tanulók, a kollégák az iskola kijelölt részén tartózkodva
különböző tevékenységeket végeznek.

A felállított magyarországi
rekordunkat ez idáig nem volt jelentkező, aki meg kívánta vagy tudta volna
dönteni. (Pillarné Gondoly Ibolya szaktanár)

A rekordokról készült videóinkat itt lehet megtekinteni:

2010. https://www.youtube.com/watch?v=hYI1-Av7qKE
2011. https://www.youtube.com/watch?v=Xspa3jCprXU
2012. https://www.youtube.com/watch?v=RxRnIi50gUA
2016. https://www.youtube.com/watch?v=x3xowRY5J0Y

Rekordjaink, melyekre a mai napig büszkék vagyunk:

Rekord 2010 26 óraRekord 2012 160 főRekord 2012 1241880 leütés

BÜSZKESÉGEINK
2003 – 2013

 

Egyéni teljesítmények
egyen.jpg
Név Helyezés Esemény Év
Varga Dávid 1. A Fogyatékkal élők Megyei Sportverseny, Boccia 2013.
Gál Patrícia 2. A Fogyatékkal élők Megyei Sportverseny, Boccia 2013.
Tarr Miklós 3. A Fogyatékkal élők Megyei Sportverseny, Boccia 2013.
Szántó Emese 3. Asztalitenisz verseny 2013.
Jakab Krisztina 1. Megyei asztalitenisz verseny 2013.
Severa Ágnes 1. Városi szavalóverseny 2013.
Mészáros Beatrix 3. Városi szavalóverseny 2013.
Gál Erika 3. OSZTV 2013.
Mészáros Beatrix 1-3. Országos gépírásverseny 2012.
Balogh Tünde 1. Megyei asztalitenisz verseny 2012.
Severa Ágnes Magyar dal napján Presser Gábor előénekese volt. 2011.
Balogh Sándor 3. Kollégiumok közötti megyei asztalitenisz verseny 2011.
Gellén Benjámin 3. Szavalóverseny, a Zrínyi Ilona Gimnáziumban 2011.
Balogh Mária 1. Darts verseny 2010.
Balogh Tünde 1. Megyei asztalitenisz verseny 2010.
Balogh Tünde 1. Iskolák közötti megyei Boccia 2010.
Parádi Miklós 3. Iskolák közötti megyei Boccia 2010.
Gellén Benjámin 2. Megyei kollégiumok közötti szavalóverseny 2010.
Gál Erika különdíj Megyei kollégiumok közötti szavalóverseny 2010.
Valent Viktor 2. Benedek Elek mesemondó verseny 2009.
Nagy Anett 2. Városi vitaverseny 2008.
Bozsik Mihály 3. Kerekesszékes futás, félmaraton, Siófok 2006.
Béres Dezső 1. Európai Bajnoság, Portugália 2005.
Béres Dezső 3. Paralimpia, Athén 2004.
Báró Szabolcs 1. Megyei asztalitenisz 2003.
Petrus Anna kiemelkedő eredmény Szavalóverseny, Hajdúböszörmény 2003.
Sápi Gergő vándorserleg Megyei kollégiumi asztalitenisz verseny 2003.
Csapataink eredményei
csapat.jpg
Csapatok/Névsor Helyezés Esemény Év
Ádám Tünde
Csordás Quintianus
2. Megyei asztalitenisz verseny 2013.
Lénárt Ferenc
Szántó Emese
3. Megyei asztalitenisz verseny 2013.
Iskolai fiú focicsapat 2. Fogyatékkal élők Megyei Sportverseny 2013.
Barcsik Attila
Barcsik Gábor
2. Megyei asztalitenisz verseny 2012.
Kovács Gergő
Fagyal Szilveszter
3. Megyei asztalitenisz verseny 2012.
Iskolánk csapata 2. Megyei asztalitenisz verseny 2012.
Balogh Tünde
Kurucz Tibor
Kollégiumok közötti asztalitenisz verseny 2011.
Barcsik Attila
Barcsik Gábor
Makrai László
2. Kollégiumok közötti asztalitenisz verseny 2011.
Irodai asszisztens osztály 2. Krúdy Gyula emlékverseny
szövegszerkesztés kategória
2011.
Kollégiumi csapat vándorkupa Kollégiumok közötti asztalitenisz verseny 2011.
Iskolai csapat 1. Szakiskolai Kollégiumok Országos Ki mit tud? 2010.
Iskolai csapat 1. Mikulás Kupa Röplabda bajnokság 2010.
Iskolai lány csapat 2. Mikulás Kupa röplabda verseny 2010.
Gábor András
Madura Dávid
Papp Zoltán
Túróczi József
országos eredmény SZKTV
Számítógép kezelő- és használó szakképesítés
2009.
Balogh Tibor
Kurucz Tibor
országos eredmény SZKTV
Gépíró és szövegszerkesztő szakma
2009.
Iskolai csapat 3. Homok Kupa Sportnap 2009.
Iskolai csapat 1. IV. Sportkavalkád 2009.
Iskolai csapat 1. Megyei Boccia Verseny 2009.
Iskolai fiú csapat részvétel Boccia Bajnokság 2009.
Gyúrján Emese
Magyar Rozália
Orosz István
Szolnok Anita
Verdes Mária
Verdes Mónika
országos eredmény OSZTV
Gépíró és szövegszerkesztő szakma
2008.
Csizmár János
Gégény József
Gerják Ákos
Kovács Péter
Nagy Anett
Szűcs Károly
Tamás Brigitta
országos eredmény OSZTV
Számítógép-kezelő és használó szakma
2008.
Kollégiumi csapat 5. Kollégiumok közötti megyei sakkverseny 2008.
Iskolai lány csapat 2. Országos Strandröplabda Bajnokság 2005.
Iskolai fiú csapat 3. Kenguru Kupa Strandröplabda bajnokság 2005.
Iskolai fiú csapat 4. IV. Országos Magyar Parasport Szövetség
Strandröplabda Bajnokság
2005.
Iskolai fiú csapat 2. „Tavaszköszöntő” Nemzetközi Röplabdakupa 2004.
Iskolai csapat 4. Megyei felnőtt Sakk kupa 2002.
Nagy Tibor
Tóth László
3. Városi vitaverseny 2001.

Harmónia Zenei Műhely

szivkotta.jpg

A Harmónia Zenei Műhely már több éve működik.
Minden évben az intézmény minden rendezvényén, illetve a városi rendezvényeken
az iskola által kinevelt tehetséges diákjaink adnak rendszeresen kulturális műsort.
Állandó vendégei vagyunk a megyei fogyatékos fesztivál kulturális
seregszemléin. Legutóbb az ”Integrációtól az inklúzióig” c. 3 napos Nyíregyháza
város által megrendezett nemzetközi, szakmai konferenciát kísérő kulturális
programját, diákjaink adták elő. Ezáltal sikeres együttműködés alakult ki a
helyi zenei oktatásban résztvevő világhírű Kodály Zoltán Általános Iskolával.
Szeretnénk továbbra is biztosítani és folytatni ezt az együttműködést.

Tehetségnap
2017. március 8-án a Lions Club szervezésében az aktuálisan soron következő Tehetségnapon a Vikár Sándor Zeneiskolában ismét megcsillogtatták tehetségüket diákjaink.

Köszönjük diákjainknak, hogy részvételükkel öregbítették iskolánk hírnevét!
Ádám Eszter
Horváth Erika
Horváth Krisztián
Oláh Bence
Pavlovics Rebeka

Felkészítő tanáruk: Venter Györgyné

tehetsegnap.jpg